Bugün güncel ne varsa..
> Brezilya Fönü Nedir Hakkında Bilgi

Brezilya Fönü Nedir Hakkında Bilgi

30 Temmuz 2013 - 1.175 kere görüntülendi, 0 yorum yapıldı.

Bayanlar arasında oldukça ünlü olan brezilya fönü normal fön olarak görülmemektedir. Çünkü normal fönde tamamen saç kurutma makinesi ve tarak kullanılır. Brezilya fönünde ise saça keratin takviyesi verilerek daha parlak, sağlam, kalın telli ve düz görünmesi sağlanır. Bu işlem normal föne göre çok daha uzun süre kalıcıdır.

Adı neden Brezilya fönü ?
Bu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Hemen açıklayalım, latin Amerika ülkelerinde kadınların saçı çok daha kıvırcık, mat ve kuru oluyor. Bu yüzden kadınlar da çok fazla memnun olmadıklarından böyle bir fön çıkarmışlar. Çıkış vatanı Brezilya olduğu için de adı böyle kalmıştır.

Ne kadar sürede yapılıyor ve kalıcılığı ne kadar?
Brezilya fönü saç tipine göre yaklaşık olarak 1.5 saat ile 2.5 saat arasında uygulanan bir işlem. Ayrıca 4 – 6 ay arasında da kalıcılığı vardır. Aşırı kıvırcık saçlı bayanların ise ara işlemlere ihtiyacı olabilir.

Avantajları nelerdir?
Günlük yaşamda modern kadınların sık sık fön ihtiyaçları olabiliyor ve her gün kuaföre gidip bu işlemi yaptırmak hem maliyet hem de zaman açısından çok maliyetli olabiliyor. Brezilya fönü sayesinde hem saç besleniyor hem de uzun süre düz bir şekilde duruyor.

Brezilya fönü saça zarar verir mi?
Bu fön çeşidi tam tersine saçı besler ve öncesinden daha güzel görünmesini sağlar. Presleme sırasında çok aşırı ısı verilmediği sürece saçı yakmaz, herhangi bir zarar vermez.

Brezilya fönü uygulama fiyatları ne kadar?
Bu şehirden şehire kuaförün kalitesine göre değişmekle birlikte her şey dahil (serum, bakım kiti vs.) 200 TL ile 400 TL arasında değişmektedir.

Saç uzadıkça bozuluyor mu?
Tabiki de her uygulama zamanla bozulur, brezilya fönü de yaklaşık olarak 4 – 6 ay içerisinde eski haline döner. Özellikle aşırı kıvırcık saçlar daha da erken bozulabilir. Bu tarz saça sahip olanlar ara ara gidip dip fön yaptırırlarsa daha rahat edeceklerdir. Hem de daha uzun süre kullanabilirler.

Hanımların sorduğu bir diğer soru ise Defrize yöntemiyle arasında ne fark olduğudur. Defrize yönteminde çok fazla kimyasal ilaç kullanılır, bu da saçınızın tellerinin incelmesine zamanla yapısının bozulmasına neden olur. Brezilya fönü ise saçı keratin, bal mumu gibi maddelerle besler ve saçınıza zarar vermez.

Brezilya fönü sonrasında saç nasıl oluyor işte fotoğraflar :

Brezilya fönü

Brezilya fönünün nasıl yapıldığını öğrenmek için de mutlaka videomuzu izleyin. Siz de daha önceden saçlarınıza bu işlemi uygulattıysanız yorum bölümünden mutlaka yorumlarınızı bekliyoruz..

Yorum Yap

İsminiz :
E-Posta Adresiniz : (Kesinlikle yayınlanmaz)
Yorumunuz :

Benan Bal

Son Yapılan Yorumlar

Pamukkale Efsanesi için Çağla:

pamukkale travetenlerini ziyaret etmenizi tavsiye ederim çok ama çok güzel bir yer bu efsaneyide doğru bi..

Avea internet hızını artırma, 3G hızlandırma için vural:

3g yazip goderdim fakat hic bir degisme yok internete girmek bu kadar zor olmasa gerek rahat rahat gezmek..

Halk Bankası Kredi Dosya Masrafı İadesi için gönül hazar:

hıc uğrasıp başınızı ağrıtmayın Burdan bırçok arkadasa da yardımcı olmus.Dekontlarınızı toplamnız yeterli..

Küçük Ağa Mehmet Can kimdir için nesrin yiğit:

emir berke seni çok seviyorum..